Plzeň

Báječný život d'áblova klína, Plzeň - UZAVŘENO (01/2019)

Hodnocení: *** (Průměrný)

Datum návštěvy: 08/2018

Nedaleko centra Plzně najdete Irish Pub a už jen název je pro tento typ podniku netypický. Stejně i jeho venkovní vzhled, nebýt alespoň neonové reklamy Guinness a trochy fantazie, tak není zřejmé, jaké má zaměření. Určitě by neškodilo vyvěsit ven alespoň jednu irskou vlajku a okenice natřít zelenou nebo oranžovou barvou, kombinace obou by byla taky fajn. Při vstupu dovnitř bylo cítit zatuchlý zápach z vlhkosti, jinak byl interiér perfektní a převážně v irském stylu. Na cihlových stěnách visela reklamní cedule Murphy's a zrcadlo Guinness, usednout se dalo do čalouněných sedaček. Při pohledu na dřevěný bar jsem měl možnost spatřit pípy na točený Guinness a cider Magners, bohužel v letních měsících jsou z důvodu nízké výtoči mimo provoz. Pochopitelně bych očekával alespoň plechovkovou nebo láhvovou variantu těchto tradičních irských nápojů v lednici pro ty, kteří přijdou a rádi by si dali něco irského, ale ani toho jsem se nedočkal. Po rozhovoru s majitelem prý bude brzy zjednána náprava. Alespoň, že nechybělo pár základních druhů irské whiskey a britských ginů, gin & tonic byl pro tento večer jasnou volbou. Celkovou atmosféru kazila produkce převážně amerického rocku, v Irish Pubu by bezesporu mělo být slyšet něco, co má spojitost s Velkou Británií a Irskem. Pro pobavení hostů se konají občas živá vystoupení, je připraven stolní fotbálek a šipky. V televizi hrál přírodopisný dokument, ten hosty lákat určitě nebude. Perfektně by se do tohoto prostředí hodily projekce sportovních přenosů, investice do kanálů s anglickou fotbalovou Premier League a následná reklamní kampaň, by jistě i v létě nalákala spoustu hostů, kteří jinak svůj čas trávili v centru města. K jídlu si můžete objednat snacky (sušené maso, korbáčiky, utopence, hermelín), kuchyně zde není. Z majitele je cítit, že má vztah k Irsku, což je velmi důležité, ale je potřeba pár věcí zdokonalit a dotáhnout do konce, některé jsem už zmínil, ale po 20 letech zkušeností asi sám ví, co bude pro jeho hospůdku nejlepší. Každopádně mu přeji hodně štěstí a věřím, že příště bude hodnocení mnohem pozitivnější.

Zach's Pub, Plzeň

Hodnocení: *** (Průměrný)

Datum návštěvy: 08/2018

Tento podnik bych tak úplně neoznačil jako Irish Pub, jedná se spíše o pub v irském stylu, ne vše je podřízeno orientaci na Irsko. Stylově zařízený a útulný je interiér, kterému dominují čalouněné sedačky a křesla. Po stěnách jsou rozmístěny reklamní cedule, převážně s českou tématikou, ale při důkladnějších zkoumání najdete i pár těch irských, především odkazující na Guinness, ale také Murphy's, Kilkenny, Magners, Jameson, Paddy nebo Bushmills. Nechybí ani reklamní zrcadlo Kilkenny a tabule Guinness, Kilkenny či Magners. Všechny tyto reklamy vás samozřejmě navnadí na kvalitní irské pití, na baru, kde se hned platí jako na ostrovech, si můžete objednat Guinness, který byl barmanem načepován správným postupem a byl skvělý. O dost smutnější je absence irského cideru Magners, který nenabízí čepovaný ani v láhvi, místo toho narazíte na sladkou a nechutnou náhražku v podobě Kingswoodu, který je bohužel v Plzni téměř na každém rohu. Vedle Guinnessu působí nedůstojně a lacině, v podniku, kde je alespoň trochu cítit orientace na Irsko, nemá co pohledávat. Celkem široký byl výběr z irské a skotské whisk(e)y, sice se jednalo o ty nejběžnější značky (Jameson, Tullamore Dew, Bushmills, Powers, Paddy, Irish Mist, Ballantines, Johnnie Walker, Chivas Regal, Glenlivet...), ale všechny jsou skvělé a určitě tady patří. V chladnějších měsících jistě potěší irská káva, v těch teplejších bych doporučil využít venkovní zahrádku, uvnitř nebyla klimatizace a větrák pouze vířil teplý vzduch. Zahrádka je v letních měsících využívána také jako hlediště při koncertech, občas se setkáte s irskou muzikou. Pohodová hudba hraje přes den uvnitř, nijak nenarušovala poklidnou atmosféru, v zimě se dovnitř přesouvá i ta živá. Určitě by neškodilo vysílat živé sportovní přenosy, především fotbalové zápasy anglické Premier League jsou tahákem nejen pro turisty. Ve volných chvílích si můžete zapůjčit časopisy Barlife nebo Rock & Pop, wi-fi však nebyla úplně v té nejlepší kondici. Nečekejte zážitkovou gastronomii, ale hospodské klasiky v podobě zapékaných panini či nachos. Celkově jsem měl z návštěvy dobrý pocit, ale ve srovnání s dalšími podobně orientovanými podniky u nás, které jsem navštívil a hodnotil, je ještě pár věcí ke zdokonalení.

Bílej Medvěd, Plzeň

Hodnocení: ** (Špatný)

Datum návštěvy: 08/2018

Ve vedlejší ulici jsem si po zaparkování všiml reklamy, která propagovala britský pub Bílej medvěd, ale nakonec se ukázalo, že britského tam nenajdete téměř nic. Trochu by ho mohly uvnitř připomínat retro tapety s tradičním anglickým vzorem, které byly nalepeny na stěnách a baru, s trochou fantazie také masivní dřevěný nábytek a velké zrcadlo. Jinak bylo vybavení a nabídka nápojů převážně v irském stylu, vlaječky Guinness a Tullamore Dew pověšené pod stropem nebo třeba cedule a láhve Jameson se svíčkami. Na venkovní zahrádce pak ani nevíte, v jakém stylu se podnik prezentuje. Za objednávky se platilo na baru, což je alespoň pro mě pozitivní prvek, méně tak už produkce taneční hudby, která určitě k pohodové atmosféře britského pubu nepřispívala. Pokud už se považují za britský podnik, tak by tomu měli přizpůsobit vše, včetně hudební produkce nebo televizních přenosů, které nevysílají vůbec žádné. Toto by se dalo říci také o skotské whisky, kterou byste za barem hledali marně, byly v nabídce pouze nejběžnější irské klasiky Jameson a Tullamore Dew, tedy nic převratného. Něco anglického jsem nakonec přece jen objevil, mezi giny to byly Beefeater a Gordon's. Pozitivně jsem alespoň chvíli vnímal nabídku čepovaného piva Guinness a cideru Magners, sice také oba pocházejí z Irska, ale v britských pubech se s nimi setkáte. Bohužel stojí za úvahu, zda je nabízet ve formě, s jakou jsem se setkal já nebo raději vůbec. Cider Magners byl zvětralý a špatně vychlazený, Guinness zase nečepovali správným postupem, což mělo za následek absenci lavinového efektu a přelití sklenice, která mi byla předána mokrá a bez originálního tácku pivovaru, který jsem nedostal ani k cideru. Asi bych udělal lépe, kdybych si z lednice objednal plechovkový Guinness s výčepní patronou, kterou najdete uvnitř. Ta spojuje dusík a CO2, který se po otevření uvolní a dodává pivu unikátní lavinový efekt. Nalévané pivo se během několika minut usadí, zůstane čiré a hustá krémová pěna vydrží po celou dobu pití a přesně toto jsem očekával od čepované varianty. Na už zmiňované venkovní zahrádce se v létě griluje a o zábavu se některé večery stará DJ, ale vzhledem k tomu, co jsem měl možnost vidět, tak nepředpokládám, že by hrál hudbu britských kapel The Stone Roses, Oasis, The Rolling Stones apod., jak to bývá ve většině britských pubů po světě, které jsem navštívil. Proto pro mě stále zůstává záhadou, proč se Bílej medvěd prezentuje jako britský, když jím asi ani nechce být.

© 2018 Adam William
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky